Drop us a line

Vepsan Geri Dönüşüm

 Vepsan Plastik ikincil hammadde (Granül) olarak geri dönüştürdüğü plastik malzeme ile birincil hammaddeye duyulan ihtiyacın azalmasına  Firmaların maliyetlerinin düşmesine  enerji ve doğal kaynakların korunmasına bu sayede Ülke ekonomisine Katkıda Bulunmaktadır.

Hakkımızda

Vepsan Plastik Geri Dönüşüm Ambalaj tekstil ve orman ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti. Kahramanmaraş’ta kurulduğu 1999 yılından bu yana Plastik geri dönüşüm sektöründe faaliyet gerçekleştirmektedir  Sanayi tesislerine ambalaj atıkları konusunda yetkili çözüm ortağı olarak hizmet veren firmamız günlük 25 ton plastik ambalaj atığını geri dönüştürme ve 50 ton ayrıştırma ve presleme  kapasitesine sahiptir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Ambalaj ve Ambalaj Atıklarının kontrolü Yönetmeliği gereğince Ambalaj atıkları toplama ayırma Tesisi ve Geri dönüşüm Tesisi lisanslarına sahiptir.

  • Vepsan Plastik ikincil hammadde (Granül) olarak geri dönüştürdüğü plastik malzeme ile birincil hammaddeye duyulan ihtiyacın azalmasına Firmaların maliyetlerinin düşmesine enerji ve doğal kaynakların korunmasına bu sayede Ülke ekonomisine Katkıda Bulunmaktadır.
  • “Belediyelerle sosyal sorumluluk projeleri düzenleyerek Ambalaj Atıklarının kaynağında evsel atıklardan ayırma bilincini yaymaya ve okullarda çevre ile ilgili sunumlar yaparak konutlarda broşürlü bilgilendirme çalışmaları’ile geri dönüşümün faydalarını anlatmaya çalışılmaktadır.
  • Firmamız topladığı atıklarla “Ambalaj Atığı Kontrolü Yönetmeliği”nde sözü geçen atığı piyasaya süren işletmelerin belgelendirme sorumluluklarını yerine getirmekte ve firmaları bilgilendirmektedir…

MİSYON

Şirketimiz hizmet kalitesini geliştirirken çevre kalitesini de artırmayı ..
Temiz teknolojileri çevrenin ve insanın hizmeti için kullanarak müşteri memnuniyetinde sürekliliği kazanmayı amaç edinmiştir. Biz çevreye değer veren insan modeli için geri kazanım bilincinin oluşturulmasında üzerimize düşen sorumluluğu en iyi şekilde uygulamayı…

VİZYON

Vepsan Plastik daha modern işletme anlayışı ve son teknoloji üretimle hem Plastik sektöründe hem de çevre sektöründe markalaşma yolunda önemli adımlar atmaktadır.
Kurumsal kimliğini de yakın zamanda alarak yoluna devam edecektir..